Mapa świata na ścianę czyli o dekoracjach dla podróżnika.

Spis treścu

Zacznijmy od tego,  że nie należymy do osób, które gromadzą rzeczy materialne. W naszym domu ciężko znaleźć przedmioty, które nie mają praktycznego zastosowania. Zdecydowanie wolimy wydawać pieniądze na wycieczki ponieważ to związane z nimi wspomnienia zostaną nam w głowach na długie lata. Są jednak takie rzeczy obok których ciężko przejść obojętnie. Nie dość, że cieszą oko to dodatkowo doskonale pasują do naszej największej pasji jaką jest podróżowanie.

Domowa jungla

Nie będę ukrywać, że mam fioła na punkcie roślin. Szczególnie tych nietypowych. Dlatego też zazwyczaj z wyjazdów zagranicznych przywożę sobie różne sadzonki lub nasionka. Wiele z nich nie wyrasta, ale nie poddaje się 😉

palma z Hiszpani

Moją największą dumą jest przywieziony z Teneryfy bananowiec, który z maleńkiej sadzonki wyrósł na całkiem pokaźną roślinę.

bananowiec

W swojej kolekcji mam też kilka palm. Dwie z nich przyjechały do mnie prosto ze słonecznej Hiszpanii. Nie wiem czy wiecie, ale są w Polsce pasjonaci, którzy sadzą te rośliny w ogrodach i dbają o nie cały rok, tak aby przetrwały mroźne zimy. Swoje palmy zamawiałam 2-3 lata temu u pana Marka, który prowadzi firmę Best Palm oraz dzieli się swoją wiedzą w Internecie.

Mapa świata na ścianę

Od kilku dni wnętrza naszego domu ozdabia drewniana mapa świata firmy LosokaWood. I nie będzie przesadą jeżeli napiszę, że jest to jedna z naszych ulubionych domowych dekoracji. Zaraz po roślinach, oczywiście 😉

mapa świata na ścianę

Drewniana mapa świata 3D wykonana jest z brzozy i można zamówić ją w różnych wariantach kolorystycznych. W naszym domu królują szarości i dodatki w kolorze drewna więc wybór był oczywisty. Mapę w rozmiarze 160×100 cm  przykleiliśmy na pustą dotąd ścianie w korytarzu, która teraz prezentuje się fenomenalnie.

drewniana mapa świata 3D

Już sam montaż drewnianej mapy świata okazał się dla nas świetną zabawą i przyjemnością. Producent zadbał bowiem o najmniejsze szczegóły i przysłał nam wszystkie rzeczy potrzebne do zamontowania mapy na ścianie. Fajne jest też to, że kiedy będziemy chcieli przemalować korytarz lub przewiesić dekorację w inne miejsce, można bardzo prosto i szybko ją zdemontować, a następnie zawiesić ponownie.

mapa na ścianę

Wśród wielu innych producentów drewnianych map świata, zdecydowanie polecamy polską firmę LosokaWood. Jakość wykonania, dbałość o najmniejsze szczegóły i efekt końcowy zachwyca.

Sami zastanawiamy się na kupnem innej ozdoby tego producenta- drewnianego obrazu gór, który świetnie pasowałby do naszej sypialni 😉

Egzotyczna tapeta

Egzotyczna tapeta to doskonały pomysł na przełamanie spokojnych kolorów królujących w domu. Śmiejemy się, że mamy w salonie iście egzotyczny kącik. Oryginalną tapetę, kanarkową kanapę, poduszki w egzotyczne wzorki, palmy i kaktusy ustawione dookoła. Na takie dekoracje nigdy nie żałujemy pieniędzy, ponieważ budzą w nas same pozytywne emocje.

egzotyczna tapeta

Tablica na magnesy

Zabudowa kuchni uniemożliwia nam wieszanie magnesów przywiezionych z podróży na drzwiach lodówki. W związku z tym kupiliśmy w Ikei tablice magnetyczną na której mocujemy nasze skarby. Tablica występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Jej koszt to 40 zł. Od razu polecamy kupić dwie!

magnetyczna tablica

Podsumowanie

I w zasadzie to tyle. W najbliższej przyszłości planujemy ozdobić ściany naszego domu zdjęciami z podróży. Systematycznie uzupełniany też naszą podróżniczą biblioteczkę, która oprócz funkcji praktycznej również jest fantastyczną ozdobą.

biblioteczka podróżnika

Nasz dom to miejsce do którego z przyjemnością wracamy po każdej małej i dużej podróży. Drewniana mapa świata, egzotyczna tapeta, wspaniałe rośliny i podróżnicze magnesy sprawiają, że w naszych czterech ścianach czujemy się jeszcze lepiej.

Ozdabiacie swoje domy i mieszkania podróżniczymi dekoracjami?

Do poczytania!

*wpis sponsorowany- współpraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *